20
Jun

Subliminal Mesajlar

Şimdi taşağında ceviz kırdıklarım..

Birkaç gündür burada illuminati hakkında yazılar, bilgiler paylaşıyorum elimden geldiğince. Kiminiz siklemese de, kiminiz okuyor. Her neyse, illuminati hakkında bir şeyler paylaştığım sırada dalyarak bir anonim şunu yazmıştı bana..

Tabi bu sırada arkadaşın götünü başını sikesim gelmişti ama sakin bir şekilde sövdüm dışımdan, ne de olsa duymayacaktı dalyarak. Neyse diyeceğim o ki şimdi burada arkadaş ne demiş bana “insan bu kliplerdeki gerçek maksadı anlamadıktan sonra ne anlamı var ki”..

bak ibneye bak, kliplerin de bir gerçek maksadının olduğunu biliyor ve hala bana böyle bir mesaj yazıyor. Sona doğru “Lucifer”ı yüceltmeyi normal olarak görüp de ona değer veren kişiler olduğunu söylemiş arkadaş.. Keşke illuminati hakkında yazıları okusaydın. Bu yüceltme değil, bu empoze etme arkadaşım. Yeni dünya oluşumu için fikir aşılama bu yapılan.. Her neyse şimdi bu fikir aşılamayı senin gibi anlamayan sığırlar için nasıl yapıldığını anlatıcam. 

Subliminal mesaj diyoruz tabi ki bunlara..
İlluminati yazılarında bahsettiğim şeyler bize bir mesaj verme amacı taşıyor değil mi canlarım.. Ben burada illuminati hakkında yazıları paylaşmasam kimse farkında olmayacaktı belkide bilinçaltına yerleştirilen binlerce semboller ve mesajlardan..

Subliminal mesajlar “bilinçli” zihnin filtresine takılmadan, direkt olarak bilinçaltının algılamasıyla etki eden mesajlardır. E siz o üçgenlerin, pramitlerin, tek gözün anlamını bilmeseniz dahi bunlar sizin bilinçaltınıza yerleştiriliyor..

Sadece piramitler veya tek gözlerle de sınırlı değildir subliminal mesajlar..
Subliminal mesajlarda anlamını bilmeniz veya bilmemenizin bir önemi olmayan şeyler bilinçaltınıza yerleştirilir. Örneğin “SEX” ve cinsellik gibi.

Resimlerle örnekleyeyim biraz da.
Coca cola gibi büyük bir şirketin reklamlarında bile subliminal mesaj verilir.
ve siz reklamlarda onların farkına varmasanız dahi bilinçaltınıza yerleştirilir.

 

Görüyor musunuz lan? Ne gördün canım.. Evet dua eden plastik bebek gördün di mi? Eheheh canını yediğim..

Biraz daha örnekleyeyim..

 

Şimdi bu kareye bakıldığında hiç bir sik farketmezsiniz başta. Normal bi karedir. Carttır curttur. Bir de resmi ters çevirelim ve ters çevirdikten sonra kafa ile bardak kısmını elimizle kapatalım bakalım ne olacak.

Ay bu da neyin nesiii…

Yaa, sikerler işte adamı böyle kamil..

Neyse bunlar zaten bilinen en klişe subliminal mesaj örnekleri.. 
Fakat subliminal mesajlar resimlerle bilinçaltımızın amına koyacak kadar sınırlı değildir.
Durun bir tanım daha yapayım.

Subliminal mesajlar o anda insanın fark edemediği, başka bir ögenin içine gizlenen ve bilinçaltı tarafından algılanan mesajlardır. İnsan gözü doğası gereği saniyede en fazla 24 kareyi algılayabilmektedir ve bu kareleri birbirine benzeterek akıcı ve doğal olan görüntüleri beyninde oluşturur. İşte bu noktada film veya reklam tasarlayan kişiler 25. kareye yerleştirdikleri görüntüye esas fikirlerini koyarak bunun bilinçaltı tarafından algılanmasını sağlarlar. 

İzlediğiniz filmler, dinlediğiniz müzikler, çizgi filmler masum mu sanıyorsunuz amk siz.

Disney anamızı sikiyor anamızı..

Heyhey, dur nereye..
Şimdi göstereceğim karede bak bakayım gözüne bir şey çarpacak mı?

 

Adamın ağzı di mi. Çok garip amk öyle ağız mı olur lan. Eheh yarrak sağ alttaki de ne öyle acaba? Piramit ve tek göz mü dedin? aa hadi canım ordan paranoyak senii.

Dur bakalım bi kaç kare sonra ne gözüküyormuş..

E ananın amııı ankaragücüüüü. Daha dur bitmedi.

Sonrasında ne oluyor sence. 

Piramit yanıp söner ve sinyaller gelir.. Sonra karakterlerimiz korkarlar vee..

Kafalarına geçirdikleri piramit ve tek gözlü şapkalarını alıp hızla uzaklaşırlarr..
Mutlu son di mi? Ananızı sikeyim ananızı..

Durun ama daha son değil.. Kliplerde gördüklerinizden daha çok daha fazlası var bu çizgi filmde.. Bu çizgi film ne mi? Tom ve Jerry canım benim..

Hah.. sonrasında ne oluyor? Daha ne olabilir dersen..

 

Pencereler kapanıyor ve diz çöküyor arkadaşlarımız.. Para dilenmeyecekler ya amk.
Bakalım ne için diz çöküyorlarmış, kafada piramit ve tek gözler ile.. He bir de Tom amcama dikkat ederseniz arkada bekliyor o da. Onları pek göstermiyor.. Çizgi film Tom ve Jerry ama burada baş roller secde edecek olan arkadaşlarımız. Tom ile Jerry sadece korkudan koltuğun arkasına giriyorlar oraları gözüküyor.

Ofisin ortasında bir bölme açılıyor ve içinde siyah bir şey oluşmaya başlıyor yavaştan.. Zenci mi çıkacak acaba, yaraklı yaraklı.. Keşke çıksa lan. Ciddiyim.
Neyse bakalım neymiş..

Öh ananı sikeyim boynuzları bile var.. Zenciye de benzemiyor hiç.. Sanki birazz bu… Evet gayet iyi biliyoruz bu orospu çocuğunun kim olduğunu.. Devamında ne oluyor ya sence? Ben söyleyeyim.. Secde ediyorlar..

İnanmadın değil mi? Bi çizgi filmde bu kadarı da olmaz.. Ama..

Galiba paralarını düşürdüler onları arıyorlar canım… Eheh.. Ananızı sikeyim..

Bize aralıksız bir biçimde, gerçeğin ne olduğuna bizi inandırmaya çalışıyorlar..
Gerçek ise onlara göre neyin olduğunu biliyorsunuz..

Sponge Bob da hiç masum değil hani..

ve Family Guy..

 

Geçiyorum artık çizgi filmleri.. Daha niceleri var böyle..

Müzikler ile verilen subliminal mesajları anlatmaya geçeyim ben..

Müziklerin içerisine yerleştirilen ve dinlerken duyulmayan mesajlara “subliminal mesalar” deniliyor. Bu mesajlar olumlu ya da olumsuz yönde kullanılıp, kişinin bilinçaltına iletiliyor. Özellikle Metalica gibi rock gruplarının kullandığı bu yöntem ile kişi, normalde düşünmediği şeyleri düşünür hale geliyor ve kalıcı davranış değişiklikleri kazanıyor.

Uzmanlara göre Türkiye tam bir subliminal cenneti. Çünkü konuyla ilgili hiçbir yasak yok. Bu nedenle dinlediğimiz birçok şarkıda gizli telkinler var. Özellikle ülkemizde neredeyse herkesin korsan mp3 dinlediğini düşünürseniz durum gerçekten de çok ciddi!

Mesajlardaki telkinler, hayat dolu bir insanı intiharı düşünmeye zorlayacak kadar yorabilir. Ama iyi niyetle kullanılırsa, hipnozdan bile yararlı olabilir. Psikologlar bu kayıtları, sosyal fobi, kendine güven, suçluluk duygusu gibi konularda kullanıyorlar. 

KAYIT TEKNİKLERİ

Binoral vuruşlar (Binaural beats) 

Bu metotla her iki kulaktan ayrı frekansta ses gelir. Aradaki fark, 7.5 hz. dir.

Saf Bilinçaltı telkin (Pure subliminal) 

Kulağımızın duyma sınırlarının dışındaki bir frekansta kaydedien telkinler müziğin ardına gizlenmiştir. Bilinçaltımız bilincin hiçbir engeline takılmayan bu telkinsel kalıpları alır ve kendindeki olumsuz kalıplarla değiştirir. Böylelikle ve içsel değişim işlemini başlatır.

Ters mesaj (Reverse messages) 

Telkinler bilgisayarda terse çevrilerek kaydedilir. Telkinler anlaşılmaz bir hale getirilerek bilinç engeli aşılır. Bilincimizin algılamasına mümkün olmayan bu telkinleri bilinçaltımız kolaylıkla algılayabilecek güce sahiptir. Mesajlar müziğin ardındadır. Bunu dalyarak metal gruplarından biri yapmıştı fakat hangisi hatırlamıyorum. Tersten dinlediğinde satanizme çağrı gibi mesajlar veriyordu.

Hah buldum bunu da. Dur diğer teknikleri de yazayım. Müziği yazarım ondan sonra.

Karışık Stereo (Stereo confusion) 

Her iki kulaktan aynı anda farklı telkinler gönderilir. Bilincimiz bu karışıklıktan dolayı telkinleri algılayamaz. Ama bilinçaltı yarım milyon bilgisayar gücündedir ve bunları kolaylıkla çözümleyebilir. Bilinçaltı her iki mesajı da kolaylıkla algılamaktadır. Mesajlar müziğin ardındadır. Alfa frekansı desteklidir.

***********************

Şimdi gelelim ters mesajla ilgili bir örneğe.. 

Led Zeppelin

Stairway to Heaven (Cennete Uzanan Merdiven)

(Şarkının normal akış cümleleri / 04’20”-04’41” arası)

"If there’s a bustle in your hedgerow, don’t be alone now - (Eğer bahçenizde bir karışıklık varsa, sakın ola hiç telaşa kapılmayın)

It’s just a spring clean for the May queen - (Bu sadece Mayıs kraliçesinin yaptığı bir bahar temizliğidir)

Yes there are two paths you can go back - (Evet, iki patika yol mevcut izleyebileceğiniz)

But in the long run there’s still time to change the road you’re on.” - (Fakat böylesine uzun bir koşuda üzerinde ilerlediğiniz yolu değiştirmek için hâlâ zamanınız var)

Bu hâliyle en azından görünürde hiçbir satanik propaganda içermeyen şarkı, bir MP3 kaydından aynı hızla tam tersine çalındığında ise yukarıdaki cümleler şu biçimi alıyor:

Here’s my sweet satan / İşte benim sevimli şeytanım

The one whose little path would make me sad whose power is satan / Bu küçük patikada ilerleyen beni hasta eden şey, şeytanın gücüdür

He’ll give you 666 / O sana 666 sayısını verecek

There was a little toolshed where he made us suffer, sad satan / Kederli şeytanın bize ızdırap verdiği bir malzeme kulübesi vardı (Burada geçen “malzeme kulübesi/toolshed” deyimi de bir başka şifre. Bu, grup üyelerinden Jimmy Page’in satanik ayinler düzenlemek üzere 1970’lerde satın aldığı tarihî bir evin adıydı.)

Parçada ayrıca, “Your stairway lies on the whispering wind” (Merdivenin fısıldayan rüzgarın üzerinde uzanır) dizesi de tersten dinlendiğinde “Because I live for satan” (Çünkü şeytan için yaşıyorum) sonucunu veriyor. 

Hah bunun videosunu ve tersten söylenen halini de buldum alın bakalım.
http://www.youtube.com/watch?v=zwBdpESvSKM

Neyse amına korlar şimdi bu kadar şeyi niye anlattım onun açıklamasını yapayım kısaca ve bitireyim yazıyı..

Şimdi canlarım, illuminatiden bahsettik o kadar. Yeni dünyadan ve yeni dinden bahsettik değil mi?
Bunların amacı neydi.. Yeni dünya ve dünyayı kontrol etme.. Lucifer cart curt..

Dunya’yı kontrol etmenin en etkili ve en verimli yolu akıl kontorlü.

İnanılmez derecede hasta ruhlu insanlar tarafından yönetilen bir dünyada yaşıyoruz amk.. Hepimiz toplu hipnoz tesiri altındayız aslında.. Ama bunları yazarak biraz olsun sizi veya bizi hipnozun etkisinden kurtarmaya çalışıyorum veya çalışıyoruz diyebilirim. Haber sunuculari, konuşmacılar, politikacılar ve öğretmenler.. Bize anlatılanla gerçekte olanlar arasında uçurumlar oldukça çok büyük.. Bize aralıksız bir biçimde gerçeğin ne olduğuna inandırmaya çalışıyorlar. 

Tarih boyunca siyasi düşüncenin denetimi ve yönlendirilmesi ülkelerin ele geçirilişinde masonların ana silahı olmustur.. Bir ülkenin yöneticilerini ve politikacılarını denetlemeye başlatıktan sonra kanunlar ve siyasi yapılar onlarin hedefine göre değiştirilebilmektedir.. Ancak bedeni sinirlandirmak akli sinirlandirmakla aynı anlama gelmediği icin masonlar, küresel egemenliğin, kitleleri onların hedeflerine boyun eğdirtmeye bütünüyle bağlı olduğunu farketmektedir.. Böylece amaçlarına direnişi tamamıyla yok etmektedir.. Planlarına karşı her hangi bir ordudan ya da yasadan daha büyük tehlike özgürce düşünen bir akıldır.. Bu tehlikeyi yok etmek ve amaçlarına ulaşabilmek için masonlar gelmiş geçmiş en büyük planlarını yapmışlardır.. İnsan hayatının bütününü kontrol etmek.. 

Notes

  1. lisztomaniacsanonymous reblogged this from cokomik and added:
    translate if needed to, its pretty interesting.
  2. geldedilergeldim said: Bununla ilgili daha önce de çok şey okumuştum ama seninki kadar eğlenceli bir anlatıma denk gelmemiştim hiç :)
  3. mutluluk-yalnizlik said: yine süper olmuş.
  4. parlamentmavisii reblogged this from cokomik
  5. cokomik posted this
About me
büyünce dinozor olucam..
ay şapşal şey seni :)))Search

Kapat

Seks me anything

Tasarım: çokomik